نحوه نصب چادر برزنتی

نحوه نصب چادر برزنتی

نحوه نصب چادر برزنتی

چادر مسافرتی برزنتی در چند سال گذشته به دلیل استحکام، اندازه و راحتی که دارند محبوبیت زیادی پیدا کرده است. از آنجایی که چادرهای برزنتی، برای مقاومت در برابر هر نوع آب و هوایی طراحی شده اند، از بهترین جنس پارچه برزنت ساخته می شوند. چادر بزرنتی که بیشتر برای شکارچیان، گلمپینگ و کمپینگ بسیار بادوام است، معمولاً کمی سنگین‌تر از سایر انواع چادر است و نصب آن کمی پیچیده‌تر است. در ادامه مروری گام به گام برای راه اندازی و نحوه نصب چادر برزنتی شما آورده شده است.

 1. سنگ‌ها و چوب‌ها را در محل نصب چادر برزنتی خود جمع کنید.
 2. جهت چادر را تعیین کنید. چادر خود را طوری برپا کنید که بادهای غالب، جرقه ها و خاکستر آتش شما را از چادر دور کند. جرقه های آتش که روی سقف چادر فرود می آیند، می توانند سوراخ هایی در سقف چادر شما وجود بیاورند و خاکستر باعث کثیف شدن چادر شما می شود.
 3. کف چادر برزنتی را روی زمینی که قرار است چادر قرار گیرد بگذارید. با استفاده از کفی زیر، چادر شما در حین نصب و برداشتن تمیزتر می ماند. همچنین می توانید یک فرش ارزان قیمت داشته باشید که مانند چادر تا می شود و می توانید روی زمین بگذارید. سپس چادر برزنتی را روی فرش قرار دهید زیرا گاهی اوقات چادر ممکن است از یک زمین خاکی کثیف شود.
 4. زاویه ها و قاب چادر را روی زمین در محل مناسب برای راه اندازی قرار دهید. ابتدا میله هایی که سه راهی دارند را روبروی یکدیگر قرار دهید، در نهایت نر و مادگی میله ها را بهم متصل کنید. سپس میله های یک متری را به یک از سه راهی ها وصل کنید و کتیبه کار را تکمیل کنید.
 5. با نصب پایه ها در یک طرف چارچوب چادر، کمی ارتفاع خواهد داشت تا بتوانید به راحتی چادر را روی رج بپوشانید. اگر چادر برزنتی شما دارای خط برآمدگی بلندی است، بهتر است در ابتدا پایه ها را نصب نکنید زیرا وقتی پایه ها در یک طرف قرار می گیرند، خط برآمدگی برای پوشاندن چادر روی رج خیلی بلند است.
 6. تمام زیپ های در را باز کنید تا از فشار بر روی زیپ جلوگیری کنید.
 7. چادر را روی قاب بپوشانید. دیواره های کناری را به سمت داخل سقف تا کنید تا دیواره های کناری از سطح زمین فاصله نگیرد.
 8. در شرایط وزش باد، طناب های برآمدگی چادر را به دریچه های انتهای سقف چادر محکم کنید.
 9. پایه ها را نصب کنید
 10. چادر خود را با قاب تنظیم کنید. چادر خود را محکم نکشید وگرنه درزها و زیپ درها را ضعیف می کنید. اگر چادر خیلی تنگ است، در صورت لزوم باید تیرهای قاب یا طول چادر خود را کاهش دهید. چادر برزنتی باید روی قاب محکم باشد، اما به هیچ گونه فشاری نیاز نداشته باشد تا چادر متناسب با چارچوب باشد.

برای خرید انواع چادر برزنتی می توانید با مشاورین آریا برزنت تماس بگیرید.

نکات نصب چادر برزنتی

 • در طول عمر چادر برزنتی، ممکن است چادر شما کمی کوچکتر شود. بنابراین باید به طور دوره ای قاب را کوتاه کنید.
 • اگر زیپ در چادر برزنتی شما سفت است، برای کاهش فشار روی زیپ، باید تیرها را کوتاه کنید.
 • من برخی از شکارچیان را دیده ام که پارچه های خاکشیر خود را به بیرون چادر برزنتی می زنند و برای آب بندی بهتر هوا روی آن خاک می ریزند. توصیه نمیشود. کثیفی باعث کثیف شدن پارچه خاکستری می شود. علاوه بر این، اگر باران یا برف ببارد، گل و لای خواهید داشت که تمیز کردن پارچه خاکشیر را بسیار دشوار می کند. به یاد داشته باشید، اگر هنگام پایین آوردن چادر برزنتی، یک پارچه خاکستری دارید، وقتی آن را بغلتانید، یک چادر کثیف خواهید داشت.
 • پایه ها و طناب ها و کشنده ها را نصب کنید. میله ها باید با زاویه 45 درجه دور از چادر به داخل رانده شوند. طناب‌های گای تقریباً در همان زاویه سقف چادر هستند. اگر در منطقه ای با باد شدید هستم، طناب های مردم را به درختان، کنده ها یا کنده ها می بندم. روش دیگر این است که دو طناب/پایه برای هر گوشه لبه لبه داشته باشید.
بیشتر بخوانید:  چرا از روکش استخر استفاده کنیم؟

روش‌های برپایی و جمع کردن چادر به تمیز نگه داشتن چادر برزنتی شما برای سال‌ها کمک می کند.

نکات جمع کردن چادر:

 1. زیپ های در را باز کنید
 2. داخل چادر خود را تمیز نگه دارید.
 3. با استفاده از یک پارچه یا حوله، قسمت های داخلی و خارجی چادر را تمیز کنید. وقتی چادر خود را، کثیف تا کنید، داخل چادر کثیف می شود.
 4. دیوارهای چادر خود را به سمت داخل چادر برزنتی تا کنید. همیشه هنگام پایین آوردن چادر یا تا کردن چادر برای نگهداری، قسمت های داخلی چادر را نگه دارید. بیرون چادر شما همیشه خاک، گرد و غبار، شاخه درخت و … روی آن است. اگر قسمت های بیرونی برزنت شما به داخل چادر برخورد کند، قسمت داخلی چادر شما نیز کثیف می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *