آیا باید هنگام بارندگی استخر خود را بپوشانم؟

Should I cover my pool when it rains?

آیا باید هنگام بارندگی استخر خود را بپوشانم؟

اگرچه استخرها اغلب در روزهای آفتابی تابستان لذت می برند، روزهایی نیز وجود دارند که هوا ابری و بارانی است. اغلب اوقات مشتریان از ما می پرسند وقتی باران می بارد با استخر خود چه کار کنیم؟ سوالاتی از این قبیل که آیا هنگام بارندگی باید استخر خود را بپوشانم؟ آیا هنگام بارندگی هر از گاهی باید روکش راه جمع کنیم؟ با آریابرزنت همراه باشید.

برای خرید روکش استخر و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان فروش آریا برزنت تماس بگیرید.

آیا باید هنگام بارندگی استخر خود را بپوشانم؟

ممکن است فکر کنید بهتر است هنگام بارندگی، پوشش را بسته نگه دارید تا آب باران وارد استخر نشود. از این گذشته، اگر استخر شما از قبل پر از آب است، چه کسی آب اضافی در استخر می خواهد؟ با این حال، اگر استخر را پوشانیده اید، باید پمپ پوشش را نیز نصب کنید. این پمپ هر زمان که روکش روی آب قرار می گیرد و بارندگی شدید است، آب جمع شده را پمپ می کند.

پمپ پوشش ممکن است کمی دردسرساز باشد. به خصوص اگر فراموش کرده اید که آن را به برق وصل کنید، یا در وهله اول فراموش کرده اید که آن را روی پوشش استخر قرار دهید. سپس، پس از طوفان باران به استخر خود می روید و انتظار دارید که روکش را جمع کنید و متوجه شوید که چند اینچ آب در بالای پوشش دارید. بدتر از آن، تا زمانی که آب را پمپ نکنید، روکش استخر تکان نمی خورد. این می تواند یک یا دو ساعت طول بکشد تا پمپ پوششی کوچک آب را پمپ کند. در تمام مدت شما و مهمانانتان در کنار استخر منتظر باز شدن روکش هستید.

بیشتر بخوانید:  آیا می توانید یک برزنت را روی استخر قرار دهید؟

برای جلوگیری از این شرایط، می توانید هر زمان که باران می آید، پوشش استخر را جمع کنید. بله، شما باید سطح آب را زیر نظر داشته باشید و مطمئن شوید که بیش از حد آب پر نمی شود. با این حال، می‌توانید با استفاده از شیلنگ نصب شده در تجهیزات استخر، آب را به راحتی از استخر خارج کنید.

معایب عدم استفاده از روکش استخر در هنگام باران

یکی از معایب باز گذاشتن پوشش استخر هنگام بارندگی این است که آب باران استخر شما را خنک می کند. به طور کلی، باران سردتر از دمای آب مورد نظر شما خواهد بود. بنابراین، آب باران دمای استخر را کاهش می دهد. این چیزی است که اگر استخر خود را گرم می کنید باید تنظیم کنید. با عدم استفاده از روکش استخر سوخت سوزانده شده یا برق مصرفی برای گرم نگه داشتن استخر را افزایش می دهید.

باز یا بسته: هزینه های گرمایش در مقابل تلاش پمپ پوششی

به طور کلی، این تعادل بین هزینه های گرمایش و ناامیدی پمپ پوششی است. گاهی اوقات اگر برای پمپاژ تمام آب از سطح پوشش مشکل دارید، اضافه کردن پمپ پوششی دوم به استخر کمک می کند. در تجربه ما این امر به ویژه در مورد استخرهای بزرگتر صادق است. در برخی موارد، مشتریانی داشته ایم که از جنبه پمپ پوششی مالکیت استخر به قدری ناامید شده اند که فقط استخر را همیشه باز می گذارند. در این مرحله، آنها دیگر از پوشش استخر استفاده نمی کنند.

اگر تابستان خشکی داشته اید و سیستم کنترل خودکار سطح آب در استخر خود ندارید، حتماً باید استخر را در هنگام باران باز بگذارید تا استخر دوباره پر شود. آب لوله کشی به همان اندازه سرد یا سردتر از آب باران خواهد بود. همچنین می توانید از آبی که طبیعت فراهم می کند برای پر کردن مجدد استخر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  نگهداری و مراقبت از پارچه برزنتی: چگونه آنها را نو نگه دارید

خلاصه آیا باید استخرم را هنگام باران بپوشانم

در نهایت، باز گذاشتن پوشش استخر در هنگام باران هیچ اشکالی ندارد. برای تصمیم گیری تنها دو نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اول، جنبه ایمنی باز گذاشتن پوشش خودکار وجود دارد. دوم، از دست دادن حرارت بالقوه باز ماندن پوشش. اگر به هر حال استخر شما نیاز به پر کردن مجدد داشته باشد، جای نگرانی نیست زیرا آب باران و آب شلنگ تأثیر مشابهی خواهند داشت. گاهی اوقات آب باران حتی از کیفیت بهتری برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *