مزایا و معایب چادر برزنتی

مزایا و معایب چادر برزنتی

یک سایبان پارچه ای می تواند به محافظت از پاسیو یا دیگر فضای زندگی در فضای باز شما در برابر عوامل محیطی کمک کند. با این حال، بیش از یک ماده اولیه وجود دارد که می توان از آنها برای ساخت سایبان استفاده کرد. برخی از آنها از پلی استر یا پنبه ساخته می شوند، اما امروزه بسیاری از آنها از برزنت ساخته می شوند. در حالی که برزنت فواید زیادی به عنوان یک روکش و سایبان دارد، چندین معایب کوچک نیز دارد. قبل از تصمیم گیری در مورد خرید چادر برزنتی، باید هر دو طرف را در نظر بگیرید.

معایب:

  1. برزنت به راحتی چروک می شود

اگر روکش برزنت دارید، باید مطمئن شوید که آن را به صورت رول شده نگهداری می کنید. اگر آن را تا کنید، چین و چروک های زیادی در پارچه ایجاد می شود و سایبان شما کمی نامرتب به نظر می رسد.

  1. برزنت ظاهری متمایز و تا حدودی کهنه دارد

اگر ظاهر کهنه را دوست دارید، پس این دقیقاً یک عیب نیست. با این حال، ظاهر برزنت بسیار متنوع نیست و واقعاً نمی توان آن را تغییر داد. این یک ماده بسیار صیقلی یا مدرن نیست، بنابراین ممکن است اولین انتخاب شما برای یک روکش امروزی نباشد.

اگر به ظاهر قدیمی اهمیتی نمی دهید و می توانید سایبان خود را به درستی ذخیره کنید، برزنت متریال خوبی برای انتخاب است. این جنس، ضد آب، بادوام و مقرون به صرفه تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

مزایا:

  1. برزنت واقعا قوی است

از برزنت برای ساختن همه چیز از کوله پشتی گرفته تا وسایل قایقرانی استفاده می شود و می توان از آن برای این اهداف استفاده کرد زیرا بسیار مستحکم است. در صورت وزش باد شدید یا حتی اگر شاخه درختی روی آن فرود آید، به راحتی پاره نمی شود.

  1. برزنت کاملاً مقاوم در برابر آب است

در حالی که برزنت، به تنهایی، دقیقا ضد آب نیست، بسیار مقاوم در برابر آب است. به عبارت دیگر، آب به خوبی از روی آن خارج می شود. ممکن است مقداری آب در یک طوفان بارانی واقعاً شدید وارد شود، اما نه در طول بارش متوسط باران. این بدان معناست که می‌توانید زیر سایبان برزنت خود در باران بدون خیس شدن بنشینید.

  1. برزنت ارزان است

برزنت ساخته شده از کتان و گاهی اوقات از کنف، یک ماده بسیار مقرون به صرفه است. قیمت اکثر سایبان های برزنت کمتر از سایبان های فلزی و سایبان های وینیل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *